پی سی تمپلیت فروشگاه قالب و افزونه جوملا و وردپرس اورجینال

اخبار

تیر ورق با جان سینوسی چیست؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تیرهای ورقه ای با جان سینوسی به منظور افزایش پایداری برشی و حذف تقویت کننده‌های عرضی، ساخته شده از فولاد آلیاژی از جنس آهن است. فولاد آلیاژی به دلیل مزایای قابل توجه از جمله: استقامت بالا، استحکام عالی، قابلیت جوشکاری خوب و مقاومت در برابر ضربه و خوردگی می‌باشد. علاوه بر این مزیت‌ها، کاهش وزن این ماده یکی از دلایل مهم استفاده از آن محسوب می‌شود. این مزیت‌ها باعث شده تا تیرهای ورقه‌ای با جان سینوسی برای ساخت بسیاری از سوله‌ها با وزن سبک و مقاومت بالا، برج‌ها، پل‌های فلزی سبک و مستحکم، پل‌های جاده‌ای با استقامت بالا، پل‌های جرثقیلی سبک و با استحکام بالا و … مناسب باشد. شرکت پروفیل فولادی اصفهان این افتخار را دارد که با عرضه این محصول و همچنین مشاوره در این زمینه همراه شما باشد.

 

این تیر سینوسی در مقایسه با تیرآهن متداول در مقاومت یکسان بین ۲۰ تا ۴۰ درصد وزن کمتری دارد. این وزن کمتر از سوی دیگر باعث افزایش بیشتر مقاومت سازه میشود. همچنین قیمت و زمان اجرایی سازه را به‌طور چشمگیری کاهش می‌دهد.  
جهت افزایش استحکام تیر، یکی از روش‌ها موج‌دار کردن جان آن است این کار باعث می‌شود تا کمانش جان به صورت موضعی در قسمت‌های مسطح موج اتفاق افتاد و در نتیجه افزایش در مقاومت نهایی کمانشی جان ایجاد گردد .
همچنین باعث کاهش سختی محوری آن شده که در نتیجه اثر عوامل ایجاد کننده کرنش محوری جان نظیر نیروهای محوری ناشی از خمش تغییرات دما، خزش و جمع‌شدگی در جان تیر کاهش یابد. علاوه براین، اثرات ناشی از خطاهای ساخت در افزایش تنش‌های محوری کم‌رنگ‌تر می‌گردد. تیر سینوسی فولادی جهت سبک‌سازی سازه‌های فلزی صنعتی و ساختمانی و سازگار با استاندارد ساخته شده است.